Pimapen Ankara Üretim ve Montajı
 1. Ana Sayfa
 2. /
 3. Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Pimapen PVC pencere ve kapılara dair merak ettikleriniz...

Pimapen'e Dair Merak Ettikleriniz

Respilon Air kimler için üretilmiştir, ne gibi yararlar sağlamaktadır?

Respilon Air, Dünyada yılda yaklaşık 5,5 milyon kişinin ölümüne yol açan hava kirliliğinden etkilenen tüm insanların, yaşadıkları iç mekanlara temiz bir hava girişi sağlamak için üretilmiştir. Yine Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, yaşadığımız iç mekanlardaki hava kirliliğinin, her yıl 4,3 milyon insanda önemli hastalıklara neden olduğu anlaşılmaktadır.

Yaşanan mekanlara dış hava ile giren is, duman, toz, bakteri, virüs, polen, küf ve bitki sporları gibi allerjenler ciddi hastalıkların kaynağını oluşturmaktadır.

İşte Respilon Air, tüm bu zararlı unsurları taşıyarak insan sağlığını tehdit eden hava yapısını, nanofiber katmanlarında süzerek iç mekanlara temiz bir havanın girmesini sağlamak üzere üretilmiştir.

Pimapen pencere ile ne kadarlık bir ısı yalıtımı elde edebilirim?

Bir evdeki ısı kayıplarının %20’si cam ve çerçeveden, %8’i de havalandırmalardan kaynaklanmaktadır. Doğru Pimapen PVC doğrama seçimi ve uygun cam kombinasyonu ile burada kaybedilen %28’lik ısı kaybını en az seviyeye indirgemek mümkündür.

Kaynak: Dr. O. Muzaffer TAMER’in Müstakil Bir Evde Isı Kayıpları Kitabı

Pencere doğramalarını seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Doğramayı yaptıracağınız kişinin sistem satıcısı olması önemlidir. Sistem satıcısı; profil, üretim ve cam gibi doğramayı oluşturan unsurları garanti kapsamına dahil eden firmalardır. Sadece profil satan firmalar bugün A markası üretirken daha sonra B markası üretip, bir önceki yaptığı markaya garanti ve servis hizmetleri vermemektedir.

Pencere doğramalarını kime yaptıracağınızı tercih ederken aşağıdaki hususları ayrıca dikkate almanızı öneririz:

 • Doğramalarda kullanılacak profil ve aksesuar markalarının güvenilir, toplam kalite yönetimini benimsemiş ve kaliteden taviz vermeyen firmalardan seçilmesi
 • Pencere ve kapı doğraması üretimi yapan tesislerin üretim şartları, teknolojik imkanları ve teknik personel ekibinin yeterliliğinin üst seviyede olması
 • CE ve toplam kalite standartlarına uygun üretim yapılması ve sürekli kalite kontrol mekanizmasını işleten firmaların seçilmesi
 • Pvc doğrama montajını gerçekleştirecek personelin taşıması gereken özellikler: deneyimli olması, temiz ve titiz çalışması, müşterilerle doğru bir şekilde iletişim kurabilmesi
 • Satıcı ile yapılan sözleşmelerde kullanılacak profilin, takılacak cam ve aksesuarların net bir şekilde belirtilmesi
 • Tüketici haklarından sonuna kadar yararlanabilmeniz için aldığınız ürünün faturasının tarafınıza verilmesi ve faturanın yapılan sözleşmeye uygun olarak hazırlanmış olması

Isıcam Sinerji nedir?

Isıcam Sinerji, Trakya Cam'ın ısı kontrol kaplamalı yalıtım camı ünitesidir. Isı kontrol özelliği ile Isıcam Sinerji kullanarak ısı kayıplarını standart çift camlara göre %50 azaltmak mümkündür. Isıcam Sinerji ile ısınmak için kullanılan enerji azaltılarak yakıt tüketiminden tasarruf sağlanmaktadır.

Isıcam Konfor nedir?

Isıcam Konfor, Trakya Cam'ın ısı ve güneş kontrolü sağlayan kaplamalı yalıtım camı ünitesidir. Isıcam Konfor ısı kayıplarını standart çift camlara göre %50 azaltarak kışın yakıt masraflarını düşürmekte; yazın güneş ısısı girişini %40 azaltarak klima masraflarından tasarruf sağlamaktadır.

Tek açılım pencereler ile çift açılım pencereler arasındaki fiyat farkı ne kadar?

Kanadın ebatlarına ve kilitleme noktalarına bağlı olarak fiyatlar değişmekte olup çift açılım pencerelerde ortalama 20 TL ile 40TL arasında fiyat farkı olmaktadır.

Beyaz ve renkli Pimapen pencere arasında fiyat farkı ne kadardır?

Toplamdaki profil oranına göre beyaz ve renkli Pimapen pencere arasındaki fiyat farkı %10 ile %20 arasında değişmektedir.

Pimapen pencereler koku yapar mı?

Hava ve su sızdırmazlığının mükemmel olduğu yapılan test sonuçları ile kanıtlanan Pimapen profiller, bu üstün sızdırmazlık özelliği ile zamanla odanın içerisinde canlı yaşamından kaynaklanan kokunun dışarıya çıkmasına ahşap malzemede olduğu gibi izin vermez ve bu koku zamanla yoğunlaşarak artabilir. Bu sebeple, Pimapen pencerelerin zaman zaman açılarak odanın havalandırılması sağlıklı olacaktır.

Pimapen pencereler terleme yapar mı?

Bilindiği üzere bağıl nem havada bulunan su buharı olup ortam sıcaklığına bağlı olarak bulunduğu hal değişmektedir. Terleme denilen olay da nemin cam gibi soğuk yüzeylerle karşılaştığında yoğuşarak sıvı hale dönüşmesidir. Pimapen pencere sistemlerinde iç mekan ile dış mekan tam tecritli olarak birbirinden ayrılır. Zamanla kullanıcı kaynaklı artan nem miktarı (çay demlenmesi, çamaşır asılması, akvaryum bulunması, fazla miktarda bitki yetiştirilmesi gibi), belli bir yoğunluğa ulaştığında bulduğu en soğuk yüzeyde yoğuşur ve sıvı hale döner. Bu yüzden pencereler uygun zamanlarda açılarak yeterli havalandırmanın yapılması gerekmektedir.

Kanatlarda çift açılımı neden tercih etmeliyim?

Ortamlarda sağlıklı bir havalandırma sağlayabilmek, evde bulunan küçük çocukların açık pencerelerden düşme riskini azaltmak ve hırsızlara karşı caydırıcı önlem getirdiği için kanatlarda çift açılımı tercih etmek önerilir.

Pimapen pencereler hırsıza karşı güvenli midir?

Kırılmaya karşı dayanıklı lamine camlar ile uygun güvenlikli aksesuarların birlikte kullanılması durumunda Pimapen pencereler hırsızlara karşı caydırıcı önlem alınmasına katkıda bulunur.

Hatüpen olarak kullanığınız malzemelere ne kadar garanti süresi veriyorsunuz?

Kullanıcı hataları hariç bütün malzemeler 2 yıl ücretsiz 10 yıl süre ile garantilidir.

Hatüpen'in kalite ve çevre politikası nedir?

Hatüpen Pencere Sistemleri olarak PVC Kapı ve Pencere satış, üretim ve montajı süresince;

 • Geçmişte olduğu gibi gelecekte de sektörde kalite önderi olabilmek için çalışmayı,
 • En iyi ürünü, en uygun fiyatla, zamanında ve istenen şekilde bayilerimize ve müşterilerimize teslim etmeyi,
 • Bayilerimizin ve müşterilerimizin istekleri ve beklentileri doğrultusunda ürünler sunarak memnuniyetlerini artırmayı,
 • Yeniliklere ve değişime açık bir Firma olarak sektörün gelişimine katkıda bulunmayı,
 • Tedarikçimiz, çalışan personelimiz, bayimiz ve müşterimizin mutluluğunu sağlamayı,
 • Disiplinli, araştırmacı, çalışkan, bilgiyi paylaşan ve güler yüzlü bir ekiple iyi niyet, hüsnüniyet ve samimiyet ilkeleri içinde çalışmayı,
 • Tüm faaliyetlerimizde ulusal ve uluslar arası standartlara, yasal mevzuat hükümlerine ve CE ile ilgili olarak TS EN 14351-1, 4703 sayılı kanun ile 89/106/EEC ‘ye uymayı,
 • Kalite ve Çevre Yönetim Sistem şartlarına uyarak etkinliğini sürekli iyileştirmeyi ve kirliliği önlemeyi,
 • Çevre ve insan sağlığını tehlikeye atacak kadar hiçbir işin acele ve önemli olamayacağı ilkesiyle çevreyi, çalışanların sağlığı ve güvenliğini korumayı, tüm çalışanlarımızın ortak paydası olmak üzere taahhüt ederiz.

Cam kalınlığı arttıkça daha fazla ısı yalıtımı elde edebilir miyim?

Cam kalınlığı ile ısı yalıtımı arasında doğrudan bir ilişki yoktur. Bu sebeple cam kalınlığı ne kadar fazla olursa olsun ısı yalıtımı değerleri değişmeyecektir. Ancak, cam kalınlıklarının cam alanı büyüdükçe arttırılması gerekmektedir.

MARKALARIMIZ

Ankara ve çevre illerde Pimapen kapı pencere modellerinin üretim ve montajını yapmanın yanısıra, Respilon Air Pencere Hava Filtresi, Sercair Hava Temizleyici ve SDS Pileli Sineklik ürünlerinin distribütörlüğünü yapmaktayız.

Pimapen Logo
Kemerli Pimapen
Sercair Hava Temizleyici Logo
Isıcam Konfor 3+
closearrow-upshopping-cartwhatsapp linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram